
Компанія MASTERCLIMATE надає послуги з паспортизації систем вентиляції.
Паспорт системи вентиляції є документ, який дає законодавчу можливість на введення в експлуатацію встановленої одиниці обладнання вентиляції або кондиціонування. Він підтверджує те, що на об’єкті проведено всі етапи роботи (проектування, установка, налагодження, запуск), які повністю відповідають вимогам нормативам і технічної документації.
Метою паспортизації вважається повна реалізація всіх приписів управління держсанепідслужби та архітектурно-будівельної інспекції, які дозволяють ввести в експлуатацію і надалі використовувати системи кондиціонування і вентиляції повітряних мас на об’єкті. Також цей документ вважається важливою частиною для повноцінного формування роботи і продуктивної експлуатації подібної системи в цілому.
Паспорт вентиляції містить в собі такі відомості:
- дані про компанію, яка проводила ці види робіт;
інформацію про об’єкт, де була проведена установка (адреса і назва); - місцезнаходження, основне призначення та назва встановленої системи;
- головні технічні особливості встановленого обладнання;
- дані про заявлених проектних і реальних витратах повітряних мас, з прописаним відсотком можливих відхилень;
- креслярський план системи, з позначенням точок зроблених замірів;
- заключна частина (посади, ПІБ та підпис уповноважених осіб пусконалагоджувальної і проектної компаній).



Паспортізація вентиляційних систем, виконана експертами нашої компанії на різних за призначенням об’єктах, найчастіше вказує на негативну тенденцію: в більшості випадків установки вентиляції не відповідають проектним параметрам. При цьому, виявлено цікава тенденція. Чим дорожче обладнання встановлено і чим складніше проект вентиляційної системи, тим більша різниця між фактичними і заявленими в проекті показниками. Основними причинами для такого невідповідності, виявлених експертами нашої компанії при вивченні документації, аналізу та випробування систем, кілька:
– неякісне виготовлення каналів, воздуховодов, і інших компонентів;
– низька якість будівельно-монтажних робіт;
– невідповідність вмонтованого обладнання тому, що прийнято в проектній документації;
– запуск виробляють некваліфіковані працівники, або повна відсутність таких робіт;
– упущення при проектуванні;
– вентиляційне обладнання не відповідають технічним умовам і експлуатаційної готовності;
– неправильна експлуатація вбудованих і налагоджених вентиляційних пристроїв.
Наслідки всього цього: порожні витрати при першій установці вентиляційних систем; витрачені платежі за роботу і використання обладнання, яке не справляється або який не виконує свої функції.



