Відкритя вікна та кондиціонери знижують до 40% ризик заразитися Covid-19 2

Для того, щоб зменшити кількість частинок аерозолів і мікрокрапель вологи, які можуть переносити Коронавірусние інфекцію в повітрі в закритих приміщеннях, досить просто відкрити вікно або включити кондиціонер. В результаті таких частинок може стати менше в 1,5-2 рази. До такого висновку прийшли фізики, результати розрахунків яких опублікував науковий журнал Physics of Fluids.

 

Халід Талаат
фізик з Університету штату Нью-Мексико (США)

«Коли ви відкриваєте вікно, з кімнати відлітає близько 70% видихуваних крапель вологи розміром з мікрон. Кондиціонери видаляють до половини всіх частинок, які виділяються в повітря при розмові або диханні. При цьому важливо розуміти, що інші частинки осідають на різні поверхні і можуть потім ще раз потрапити в повітря ». 

На початку епідемії коронавирусной інфекції фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), а також багато міжнародних експертів-епідеміологи скептично ставилися до використання звичайних хірургічних масок для боротьби з поширенням коронавируса. Медики вважали, що вірус поширюється переважно аерозольним шляхом, тобто частинки вільно проникають через пори в простих масках, ступінь захисту яких нижче FFPv3.

Пізніше фізики з’ясували, що навіть прості хірургічні маски можуть уповільнювати поширення SARS-CoV-2, а також багатьох інших збудників ГРВІ. Це стало однією з причин, яка змусила експертів ВООЗ та установ охорони відомств США рекомендувати використовувати респіратори і навіть шити саморобні маски, які виявилися відносно ефективними, якщо шити з двох різних типів тканин.

Талаат і його колеги відзначають, що перспектива відкриття шкіл і університетів, а також початок осені і зими змусила вчених задуматися, як коронавірус поширюється в закритих приміщеннях і що потрібно додати до обов’язкового носіння масок і рукавичок для того, щоб перешкодити Covid-19. Фізики прорахували, як частки аерозолів і мікрокраплі рідин будуть рухатися в шкільному класі або університетської аудиторії, в яких є вікна, що відчиняються або система очищення і кондиціонування повітря.

Їх розрахунки підтвердили, що значна частка частинок і крапель, які видихають люди в приміщенні, легко досягає їх сусідів, так як в середньому вони можуть долати відстань в 2-2,5 метра. При цьому кількість таких частинок можна різко зменшити, просто відкривши вікно або включивши кондиціонер.

Зокрема, якщо відкрити вікно, то з приміщення відлітає приблизно 40% аерозольних часток. Це знижує ризик передачі аерозолів – і, отже, вірусу – від однієї людини до іншої. Схожим чином на їх кількість впливають фільтри кондиціонерів. Проте, підкреслюють вчені, для повного захисту учнів і викладачів від коронавируса цього недостатньо, тому що інші краплі і частинки осідають на поверхні стін, столів і інших об’єктів в кімнатах.

Для боротьби з ними вчені рекомендують постійно мити руки, використовувати антисептичні серветки та інші засоби. Подібні заходи, як сподіваються дослідники, допоможуть зменшити число заражень при відкритті шкіл та університетів в світі.

2 коментаря

  1. При этом заражённые частицы ещё остаются в воздухе, то есть возможность заболеть сохраняется, отметил один из авторов исследования, сотрудник Университета штата Нью-Мексико (США) Халид Талаат. Аналитики отметили, что изучить движение аэрозольных частиц их заставила перспектива открытия университетов и школ. Они рассчитали, как частицы будут двигаться в классах и аудиториях, оборудованных кондиционерами или открывающимися окнами.

  2. Аналитики отметили, что изучить движение аэрозольных частиц их заставила перспектива открытия университетов и школ. Они рассчитали, как частицы будут двигаться в классах и аудиториях, оборудованных кондиционерами или открывающимися окнами. При открытом окне или включённом кондиционере опасных частиц становится на 40% меньше, но этого недостаточно для защиты учеников и преподавателей. Учёные предлагают использовать предложенный ими метод защиты вместе с антисептиками и регулярной обработкой рук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

КОШИК

close