Інвертор або класика (on/off)? Залишити коментар

Тривалий час класичні кондиціонери домінували на ринку корисних побутових пристроїв.

Але, технології ніколи не зупиняються у розвитку. З плином часу в продажу можна було побачити зовсім інші типи пристроїв, здатних охолоджувати повітря в приміщенні. Чи варто вибрати класичну, перевірену часом і мільйонами користувачів модель, або ризикнути, і замовити інвертор.

ПРИНЦИП РОБОТИ КЛАСИКИ

Щоб об’єктивно підійти до вибору, необхідно провести порівняльний аналіз. Тільки таким чином можна вибрати оптимальний побутовий прилад з підтримки ідеального мікроклімату в житлових приміщеннях.
Стандартна система кондиціонування повітря працює за наступним принципом:
Якщо є потреба знизити температуру в приміщенні, необхідно включити в роботу кондиціонер.
Устаткування відразу виходить на максимальну потужність. Циркулюючи по колу повітряну масу, досягає необхідного градуса в охолодженні.
Датчики фіксують раніше налаштовану оптимальну температуру, і відключають від роботи кондиціонер.
Як тільки температура в приміщенні підніметься на пару градусів, система знову запускається на повну потужність, щоб виправити ситуацію.
Проста конструкція може обслуговуватися і самостійно. Практично не вимагає повсякденного догляду, легка в налаштуванні. Доступні комплектуючі та відпрацьована до дрібниць технологія, дозволять в мінімальні терміни провести недорогий ремонт. Крім цього, система не боїться перепаду напруги в мережі.

Важливо : єдиним, умовним недоліком класичного кондиціонера можна назвати його схильність працювати з постійною максимальним навантаженням. Це відбивається на експлуатації побутової електричної мережі. У жарку пору року можливі перевантаження і аварійні спрацювання автоматичних вимикачів.

Принцип експлуатації інвертора

Кінцевий результат в аналогу той же, що і у класики – оптимальний мікроклімат в житловому або офісному приміщенні. Але, це досягається іншим підходом в регулярній експлуатації:
Після включення пристрій виходить на максимальну потужність. Циркулюючи повітряні маси, охолоджує їх до раніше заданої температури користувачем.
Як тільки рівень охолодження досягає необхідного значення, пристрій переходить в режим підтримки заданих параметрів.
Продовжує безперервну роботу на мінімальних обертах, забезпечуючи точність охолодження з перепадом не більше половини градуса.
Сучасна електроніка здатна самостійно підтримувати задані параметри в різний часовий відрізок дня і ночі. Але, цей фактор автоматично накладає відповідальність на якість електричного потоку. Перепади напруги здатні пошкодити  кондиціонер інверторний . Для надійної роботи потрібно додатковий пристрій з вирівнювання електричного потоку.
Важливо : Безшумна робота і відсутність протягів особливо добре підходить для маленьких дітей і людей похилого віку. В цьому випадку інвертор повністю виправдовує вкладені в нього кошти. Крім цього, за економічними показниками він трохи перевершує класику.

У зимовий час обидва пристрої можна використовувати як додатковий обігрівальний прилад, в разі найхолодніших днів. Вони дозволять підняти комфортну температуру в приміщенні на кілька градусів.

Класичний кондиціонер за експлуатаційними властивостями програє сучасному аналогу. Але, в плані технічного обслуговування випереджає із завидною перевагою. На жаль, сервісних центрів з обслуговування інверторів в невеликих містах практично немає. Будь-яка, навіть сама незначна поломка вимагає фахівця з іншого міста, а це в кілька разів підвищує цінник послуги.

Але, перед тим як зробити остаточний вибір, необхідно врахувати кілька важливих нюансів. Плюси і мінуси систем краще порівняти з урахуванням реальних умов експлуатації:

  • скільки грошей закладено в бюджет покупки і подальшої експлуатації;
  • наскільки якісний струм буде надходити безпосередньо на побутовий прилад;
  • в яких приміщеннях буде працювати кондиціонер.

Важливо : не варто розглядати в якості покупки недорогий аналог від маловідомого виробника. У цьому випадку покупка буде, як гра в рулетку. Імовірність критичної поломки занадто висока, щоб ризикувати вкладеними коштами. Перевірений часом і репутацією виробник кондиціонерів може забезпечити свій товар не тільки гарантією, а й сервісним обслуговуванням.

Остаточний висновок простий, для заміських будинків і передмість краще віддати перевагу перевіреної класики. Сучасні багатоповерхові квартирні комплекси з інвертором будуть економічно вигідним вкладенням. У цьому випадку обладнання нічого не загрожує в процесі повсякденної експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

КОШИК

close